مدیریت متمرکز و مراکز دیسپاچینگ

در حوزه مدیریت متمرکز یک مجموعه و دسترسی به نقاط مختلف انجام پروژه و کنترل آن در مراحل مختلف نیازمند برقراری ارتباط امن و با کفیت از این نقطه مرکزی تا نقطه یا نقاط دیگر انجام پروژه است. از آنجا که شرکت های انرژی و معدن از قبیل شرکت های نفت، استخراج سنگ معدن، پالایشگاه ها دارای زیرساخت های حساس و حیاتی در نواحی دور افتاده و شرایط اقلیمی سخت می باشند. تامین ارتباط در زیرساخت این شرکت ها در قالب یک اتصال مطمئن با دسترس پذیری بسیار بالا که نقاط دورافتاده را به یکدیگر متصل مینماید، اغلب می تواند راهگشای عملیات و کلید موفقیت یک تجارت می باشد.

بدلیل ماهیت شرکت های انرژی و معادن، نمی توان خدمات شبکه و زیرساخت ارتباطی این شرکت ها را مانند عموم ارتباطات تامین نمود. علاوه بر این نیاز روزافزون به زیرساخت های شبکه IP در سرتاسر دنیا- از یک اتصال ابتدایی بین نقاط تا کاربردهای پیشرفته تر همچون نظارت تصویری و گیاهان از راه دور- به معنای افزایش نیاز به پهنای باند برای انتقال داده بیشتر در سیستم های ارتباطی در سال های اخیر بوده است.

یکی از کاربردهای ابتدایی و ضروری در صنعت انرژی ارتباطات بیسیم backhaul سریع، قابل اطمینان و راه دور می باشد که امکان انتقال داده با ظرفیت بالا در مسافت های طولانی و در دوجهت را فراهم می کند. در بسیاری موارد بکارگیری اتصالات فیبر نوری و مسی مقرون به صرفه و حتی از لحاظ فیزیکی امکان پذیر نمی باشد. بنابراین توسعه یک راهکار broadband بیسیم، مناسب ترین گزینه جهت ایجاد زیرساخت ارتباط backhaul و شبکه قابل اطمینان برای شرکت های انرژی خواهد بود.

در 10 سال اخیر InfiNet Wireless، با توسعه راهکارهای خود در برخی از سخت ترین شرایط اقلیمی در سراسر جهان و کشورهایی مانند روسیه، آسیای شمالی و مرکزی، خاورمیانه و آفریقا پیشتاز تکنولوژی ارتباطات بیسیم backhaul بوده است. و امروزه InfiNet Wireless بسیاری از شرکت های انرژی و معدن مطرح دنیا را در لیست مشتریان خود دارد. بازیکنان اصلی در دنیای تجارت نفت و گاز از جمله Aramco, Yukos, Gazprom, and SurgutNefteGas بعنوان بخشی از مجموعه شبکه خود متکی به راهکارهای InfiNet می باشند. استقامت، قابلیت اطمینان، ظرفیت انتقال داده بالا و اتصالات راه دور مطمئن بخشی از دلایلی است که بسیاری از این شرکت ها در سرتاسر دنیا InfiNet Wireless را بعنوان تامین کننده نیازهای ارتباطی خود انتخاب نموده اند.

تمامی راهکارهی InfiNet Wireless شامل مشخصه های قدرتمندیست که بطور موثر کارایی و قابلیت اطمینان کاربردهایی از قبیل ترافیک های رسانه ای(VoIP،video،غیره)، اولویت بندی انواع داده و مدیریت کیفیت خدمات بصورت کاملا منعطف را بهبود می بخشد.

 

چرا راهکارهای InfiNet Wireless  بهترین انتخاب برای کاربردهای مراکز مدیریت متمرکز هستند؟ 

  • ظرفیت انتقال داده بالا

واحدهای BS و مشترکین در راهکارهای InfiNet Wireless از قابلیت ارسال و دریافت جریان های ویدیویی چندگانه به یک اندازه برخوردارند.

  • مسافت های طولانی

طراحی هوشمند رادیوهای InfiNet Wireless به همراه تقویت کننده های تعبیه شده، سیستم نظارت از راه دور و ابزارهای پشتیبانی، آن ها را به گزینه ای ایده آل برای ارتباطات backhaul راه دور و اتصال اماکن و تسهیلات یک شرکت به شبکه داخلی خود، تبدیل می کند. محصولات InfiNet Wireless شرکت با ایجاد ارتباط در مسافت های تا 80 کیلومتر و تامین ظرفیت انتقال داده 240 مگابیت در ثانیه، صرف هزینه های گزاف برای ارتباطات راه دور در نواحی سخت و ناممکن را کاهش می دهد.

  • استقامت و قابلیت اطمینان بسیار بالا

همواره در پیاده سازی و توسعه ارتباطات بیسیم استقامت و قابلیت اطمینان دو فاکتور حیاتی و ضروری در انتقال جریان های ویدئو و سایر کابردها بوده است. سیستم های InfiNet در بسیاری از نقاط دنیا و در سخت ترین شرایط محیطی از دشت های سیبری و تپه های صحرای بزرگ آفریقا تا مناطق مرطوب استوایی به کار گرفته شده اند. محافظ رعد و برق تعبیه شده در محصولات و سیستم منحصر بفرد محافظت در برابر رطوبت و گرد و غبار و هم چنین آب بندی فوق العاده مطمئن سیستم های مورد استفاده در محیط های بیرونی، تضمین کننده عملیات صحیح و بدون وقفه سیستم های رادیویی InfiNet می باشند.

  • پشتیبانی کامل کاربردهای بلادرنگ

سیستم های InfiNet علاوه بر تامین لینک های مطمئن با ظرفیت انتقال داده بالا، امکان ایجاد اولویت برای انواع دیگر ترافیک توسط اپراتور را نیز فراهم می کند. از این طریق انتقال جریان های با کیفیت و بلادرنگ داده های ویدئویی با کمترین تاخیر ممکن تضمین شده خواهد بود و در نتیجه سیگنال های ویدئو بصورت روان و بدون وقفه نمایش داده می شوند. در واقع اپراتور می تواند پهنای باند را برای انواع ترافیک اولویت بندی کند و از طریق تعیین اولویت بالاتر برای داده های حیاتی تر، از اثرات منفی ترافیک های با اولویت پایین تر روی جریان های انتقال داده پیشگیری کند.

  • امنیت
InfiNet Wireless از زمان شروع به کار در سال 1993، ضمن ایجاد دسترسی به منابع داخلی خود همواره متضمن حفاظت از اطلاعات شرکت ها از طریق افزودن ویژگی های امنیتی در طراحی محصولات و راهکارهای خود بوده است. امنیت شبکه در طراحی تمامی محصولات InfiNet Wireless در نظر گرفته شده است و به کاربرها در حفظ اطلاعات حریم خصوصی، کنترل دسترسی به منابع شرکت و محافظت در برابر تهدیدات وبسایت ها کمک میکند. راهکارهای InfiNet Wireless مجموعه ای از بهترین ویژگی های امنیتی شامل IP Firewalling، tunneling و محافظت در برابر حملات ناگهانی در شبکه ها را ارائه می دهند.
مدیریت متمرکز و مراکز دیسپاچینگ